Whatsapp Beklenen Özelliği Duyurdu

WhatsApp için gün geçmiyor ki dikkat çeken bir yenilik duyurusu yapılmasın. Kısa bir süre önce konum takibi özelliğini kullanıma sunan whatsapp, şimdi de dikkat çeken bir yeniliği sundu. WhatsApp mesaj silme özelliği aktif hale getirildi. Peki bu özellik nedir ve nasıl çalışacak?

WhatsApp mesaj silme özelliği nasıl çalışıyor?
Bir süredir gündemde olan herkesten mesaj silme özelliği artık aktif. Bu özellik sayesinde konuşma penceresinde sildiğiniz bir içeriği karşı taraftanda silebileceksiniz. Ve bu sayede yazmış olduğunuz ve daha sonra silmek istediğiniz mesajları hem kendi telefonunuzda hem de karşı taraftan silinmiş olacak.

Bu sistem geriye dönük mesajlar yerine, yanlışlıkla atılmış mesajların geri çekilmesini sağlayacak. Bu özellik, 7 dakika süre içerisinde atılan mesajları iki taraftan da silmenizi sağlayacak.

Bu özellik şu anda kısıtlı sayıda kullanıcılar için kullanımda. Genel dağıtımının ise kısa bir süre içinde yapılması bekleniyor. Attığınız bir mesajdan pişman olursanız veya yanlış bir kişiye yazarsanız, bu mesajı 7 dakika içinde silebileceksiniz. Mesajı sildiğinizde ise o satır yerine, “bu mesaj silindi” uyarısı gelecek. Geri alınan ve silinen bu mesajlar, mesajlaşma yedeğinin alındığı dosyadan da silinecek.

Mehdi Kapsal

Bilgisayar Mühendisi

Sence de böyle mi?

%d blogcu bunu beğendi: